Ostatní modely Ford

Malá auta (Fiesta) a střední třída (Focus, Mondeo) patří mezi nejprodávanější a nejoblíbenější modely Fordu. Automobilka ale vyrábí celou řadu dalších modelů i v ostatních kategoriích osobních a užitkových vozidel. Vedle klasiky se oblibě těší také větší rodinné vozy SUV a MPV. Ford nabízí taky luxusní auta a sportovní verze svých modelů. V dnešní době nesmí samozřejmě chybět ani hybridní nebo elektrické verze. Ty u Fordu najdeme prakticky u všech modelů, minimálně ve střední třídě.

MPV

Roli rodinných vozů v dnešní době převzala podle prodejů především SUV a tak na něm pro menší MPV modely nezbývá místo. Ford kvůli klesajícímu zájmu zákazníků ukončil v roce 2017 výrobu modelu B-Max a o dva roky později přestal vyrábět i C-max. Menším verzím MPV tak zdá se odzvonilo.

Ford Galaxy

O větší verze je ale stále slušný zajem, takže v nabídce Fordu najdeme aktuálně tři modely. Nejmenší S-Max vyráběný od roku 2006 ve verzích s pěti až sedmi místy k sezení. Sedmimístný model Galaxy můžeme na silnicích vidět už od roku 1995. Největší Tourneo, které ve verzi Custom nabízí až devět míst nebo obří zavazadlový prostor pro opravdu velkou rodinu, se vyrábí od roku 2002.

SUV

Jak již bylo zmíněno SUV neboli sportovně užitková vozidla dokázala postupem času dokonale nahradit menší MPV v roli rodinných automobilů a prakticky je vytlačit z trhu. Není tedy divu, že se jim ve Fordu dostává větší pozornosti a i s končícím modelem Ecosport je na trhu pět modelů této kategorie.

Ford Puma

Nejmenší SUV Fordu na trhu nese jméno Ecosport vyráběný od roku 2003. Auto, které je cenově i velikostí příliš blízko modelu Puma, se na trhu moc neosvědčilo, takže přišel logický krok. Ford svůj Ecosport stáhl z oficiální nabídky pro evropu v roce 2021 a v kategorii malá SUV tak zůstává pouze Puma. Ta byla uvedena na trh v roce 2019 jako SUV ekvivalent sedmé generace Fordu Fiesta.

Ford Kuga

Ve střední třídě najdeme SUV značky Ford v povedeném provedení modelu Kuga. Jednoznačně nejoblíbenější a nejprodávanější rodinné auto této značky se vyrábí od roku 2008. Ve třetí generaci přidal Ford modelu Kuga pod kapotu kromě zážehových a vznětových motorů i tři varianty hybridního pohonu. Kuga je považována za ideálního reprezentanta rodinného vozu nejen této značky.

Velká SUV, alespoň na evropské poměry určitě, reprezentují modely Explorer a Ranger. Explorer brázdí americké silnice už od roku 1991, ale do evropy se vrací až v roce 2020 a to pouze s plug-in hybridním motorem. Evropská verze v americe velmi populárního Fordu F-150 se jmenuje Ranger. Ford ji nabízí i v luxusnejsi a větší variantě Raptor. Tento model je už spíše terénní užitkové auto, mezi pickupy oblíbená volba.

Speciální kategorií SUV/crossoveru od Fordu je první plně elektrický automobil této značky Mustang Mach-E. Model uvedný na trh v roce 2019 má tři verze od základní po prémiovou, které se liší jak výkonem, tak i výbavou.

Ford Mustang Mach-E

Další modely

V osobních automobilech u Fordu ještě najdeme čistě sportovní modely (sportovní provedení s označením ST mají i další modely) . Mezi nimi především legendu automobilky pojmenovanou Mustang a model GT. Ford se zabývá také výrobou užitkových automobilů s širokou škálou použití od přepravy osob až po přepravu materiálu s modelovým označením Transit.